Pożegnanie misjonarzy chrystusowców

W Domu Głównym Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu 21 czerwca odbyła się uroczystość pożegnania dwóch chrystusowców wyjeżdżających do pracy wśród Polonii: ks. Krzysztofa Janickiego do USA i ks. Mateusza Duczmala do Niemiec.

Rozpoczynając o godz. 18.00 uroczystą Mszę Świętą przełożony generalny ks. Tomasz Sielicki mówił: „To bardzo ważny dzień w waszym życiu księże Krzysztofie i księże Mateuszu i jednocześnie normalna, wręcz rutynowa sprawa w 80-letniej historii naszego zgromadzenia. […] Będziecie prawdziwymi misjonarzami spełniając posługę zgodnie z naszym charyzmatem”. Bardzo charakterystyczne, jak na taką uroczystość, było grono koncelebransów. Obok misjonarzy stanęli bowiem najwyżsi przełożeni zgromadzenia, złoci i srebrni jubilaci w kapłaństwie, neoprezbiterzy oraz misjonarze z Brazylii, Francji i Niemiec. W Eucharystii uczestniczyli oczywiście klerycy i mieszkańcy Domu Głównego.

Właściwy obrzęd posłania miał miejsce po homilii. Ks. Generał odmówił specjalną modlitwę błogosławieństwa, a następnie wręczył misjonarzom krzyże oraz ikonę Matki Boskiej Częstochowskiej.

Więcej (zdjęcia) na: www.chrystusowcy.pl

Wpisy powiązane

Rozpoczęcie prac przedprocesowych ks. Pawła Kontnego SChr

Kraków: AreOPag u dominikanów

Kapucyni: Remont domu zakonnego w Gdańsku