Saletyni: Spotkanie młodych dobiegło końca

W piątek 13 lipca gościnny Dębowiec pożegnał uczestników 31. Saletyńskiego Spotkania Młodych. 

Po wspólnej modlitwie uczestnicy spotkania wysłuchali świadectwa niepełnosprawnego Pawła Szkutnickiego i jego mamy. Paweł, od 18 lat poruszający się na wózku, opowiedział młodym, w jaki sposób przeżywa swoją poważną niepełnosprawność i próbuje nie tracić radości życia.

Mszy św. na zakończenie SSM przewodniczył przełożony polskich saletynów ks. Grzegorz Zembroń MS. W homilii ksiądz prowincjał zwrócił uwagę, że Bóg jest w pewien sposób bezsilny w miłości do człowieka, ponieważ obdarzył go wolnością. Podkreślił też, że kiedy człowiek opiera się na Bogu, ma dostęp do prawdziwej i niezawodnej siły.

W 31. Saletyńskim Spotkaniu Młodych uczestniczyło prawie 1200 osób z całej Polski, a także małe grupy z Czech i Francji. Pięciodniowy festiwal młodych w Dębowcu odbywał się pod hasłem „(Bez)silni w miłości”.

Spotkania w Dębowcu są jednym z najważniejszych elementów duszpasterskiej pracy księży saletynów z młodzieżą. Gimnazjaliści i licealiści przyjeżdżają do Dębowca, by wzmocnić swoją więź z Bogiem, pogłębić wiarę, odkryć swoje życiowe powołanie oraz spotkać wielu ciekawych ludzi. Przyszłoroczne, 32. Saletyńskie Spotkanie Młodych jest zaplanowane od 8 do 12 lipca.

Zobacz podsumowanie ostatniego dnia 31. SSM:

Za: www.saletyni.pl

Wpisy powiązane

Ponad 50 tys. uczestników akcji Misjonarz na Post

SYMPOZJUM: Św. Maksymilian św. Franciszkiem XX wieku?

Liturgia stacyjna w bazylice na krakowskiej Skałce