Szensztat: Spotkanie w słonecznym cieniu Sanktuarium Zawierzenia

W dniach od 2 do 7 sierpnia 2012 roku w  Bydgoszczy na Piaskach odbyło się ogólnopolskie spotkanie Szensztackiej Młodzieży Żeńskiej. W tegorocznych rekolekcjach uczestniczyły dziewczyny z diecezji: bydgoskiej, gliwickiej, koszalińsko-kołobrzeskiej i opolskiej.

Należy podkreślić ogromne zaangażowanie dziewcząt z Bydgoszczy, które przybyły na Spotkanie do Matki Zawierzenia ZARAZ po wyczerpującej pielgrzymce na Jasną Górę.

Dziewczęta wspominają:

Rekolekcje prowadziły zacne Siostry: M. Michalina i M. Marta. Przybliżały nam one postać Ojca Kentenicha oraz każdego  dnia własnym przykładem pokazywały, jak żyć zgodnie z zamiarem i planem Bożym. Bardzo im dziękujemy za trud  włożony w „ogarnięcie” tych rekolekcji i zapał, z jakim je prowadziły. Podczas tegorocznego spotkania słuchałyśmy bardzo ubogacających konferencji pod hasłem „9 kroków z Ojcem  Kentenichem”. Oprócz tego w ciągu dnia był też czas na pracę w grupach i zabawę, które nas integrowały i dzięki którym  poznawałyśmy siebie nawzajem oraz na modlitwę.

W piątek, podczas mszy św. trzy dziewczyny (Natalia, Ola i Natalia) zawarły przymierze miłości z Matką Trzykroć  Przedziwną. Jeszcze raz bardzo im gratulujemy i życzymy wytrwałości w kroczeniu drogą przymierza. W niedzielę miałyśmy przyjemność wysłuchać bardzo ciekawych konferencji gościa specjalnego – pani dr Agnieszki Sojki, która przyjechała na Piaski z oddalonego o wiele kilometrów, zacnego Krakowa. Podczas swoich konferencji mówiła nam m.in. o kobiecości, wpływie mediów na współczesnego człowieka oraz o hierarchii wartości. Przez cały dzień odpowiadała także na wszystkie nasze pytania. Pragniemy jeszcze raz bardzo jej podziękować za to, że przyjechała, otworzyła nam oczy na pewne sprawy i dzieliła się z nami swoją radością. W poniedziałek wybrałyśmy się na wycieczkę do Bydgoszczy. Tam, pływałyśmy statkiem po Brdzie …a w tle leciała muzyka  disco polo. Po rejsie przyszedł czas na obiad.

W tym miejscu dziękujemy Asi za zniżki do pizzerii. Po posileniu się pizzą  rozdzieliłyśmy się. Dla jednych nadszedł czas na poszukiwania prezencików dla naszych Cichych Przyjaciół, drudzy  natomiast udali się na zakupy do hurtowni (bo ponoć taniej… ). Wieczorem, po mszy chłopaki z Bydgoszczy  przygotowali dla nas ognisko, za co bardzo im dziękujemy. Był to czas wzmożonej integracji. We wtorek nadszedł czas rozjazdów i pożegnań… I tak w bardzo miłej atmosferze minęło to ogólnopolskie spotkanie dziewczyn. Wszystkim uczestniczkom bardzo  dziękujemy za to, że stworzyły taką świetną, zgraną ekipę i za to, że po prostu były.

Podsumowując… Te rekolekcje były przede wszystkim chwilą wytchnienia, odpoczynku z Bogiem oraz czasem wsłuchiwania  się w Jego głos. Bliskość Sanktuarium sprawiała, że bardzo wyraźnie mogłyśmy czuć obecność Ukochanej Matki. Ona  codziennie pomagała wcześnie wstawać, to Ona podtrzymywała głowę i powieki, kiedy w ciągu dnia odbijało się nasze  wieczorne dyskutowanie, Ona bawiła się z nami, tańczyła i śpiewała, Ona czuwała.

Na koniec życzymy wszystkim ZBAWIENIA!

Patrycja Musioł z Toszka i Natalia Grabelus z Kotulina

Swoimi wrażeniami z tego wyjazdu podzieliła się także jedna z uczestniczek, Ania Kokoszka z Kotulina:

„Rekolekcje w Bydgoszczy, przy Sanktuarium Zawierzenia były dla mnie bardzo dobrym czasem. Watro było zainwestować w 5 dni z Szensztatem, dzięki którym mogłam poznać wartościowych ludzi, spotkać „starych” znajomych, dowiedzieć się trochę o kobiecości, zauważyć swoje nawyki, które wpoił mi dzisiejszy, „nowoczesny” świat, ale co najważniejsze miałam czas na to, by wyluzować i przemodlić parę spraw, naładować swoje duchowe akumulatory. A to wszystko pod czujnym okiem ekspertów szensztackich – s. Michaliny i s. Marty. To był naprawdę świetny czas!”

Za: www.szensztat.pl.

Wpisy powiązane

Przemyśl: kościół salezjanów zostanie ustanowiony sanktuarium św. Józefa

Kwidzyn: bp Walenty Gryk SVD z Papui-Nowej Gwinei odprawił Mszę prymicyjną

Lednica: zakończyło się XXVII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych