XXIII Ogólnopolskie Igrzyska młodzieży salezjańskiej

W dniach 18–20 września odbyły się 23. Ogólnopolskie Igrzyska młodzieży salezjańskiej. Po raz pierwszy rozegrały się one na Śląsku: w Gliwicach, Świętochłowicach i Zabrzu. Wzięło w nich udział ponad 800 zawodników i zawodniczek z 30 Stowarzyszeń lokalnych SALOS i szkół salezjańskich.

Igrzyska rozgrywane były w trzech kategoriach wiekowych (chłopcy i dziewczęta) w następujących dyscyplinach sportowych; piłka nożna 11-osobowa, piłka nożna 6-osobowa (z udziałem dziewcząt), koszykówka, piłka siatkowa i tenis stołowy.

Uroczyste rozpoczęcie igrzyska nastąpiło od przemarszu uczestników z Placu Krakowskiego w Gliwicach do auli Politechniki Śląskiej. Podczas otwarcia wystąpił chór uczniów ze szkoły salezjańskiej w Zabrzu, odbyły się pokazy gimnastyków oraz miał miejsce uroczysty ceremoniał olimpijski. Otwarcie zakończono modlitwami i słówkiem na dobranoc ks. inspektora Dariusza Bartochy.

W sobotę odbywały się zawody, a wieczorem w katedrze w Gliwicach uroczystej mszy św. przewodniczył i wygłosił słowo Boże ordynariusz gliwicki ks. bp Jan Kopiec. Po mszy św. uczestnicy wysłuchali koncertu zespołu New Day.

W niedzielę rozegrano finały. Na zakończenie rozdano medale i puchary. Wszyscy uczestnicy otrzymali też medale za uczestnictwo.

Najcenniejszy puchar fair play prezesa PKOL Andrzeja Kraśnickiego organizatorzy przyznali drużynie dziewcząt w piłkę nożną 6-osobową z SL SALOS z Pogrzebienia. Puchar wręczył w imieniu prezesa PKOL, ks. Edward Pleń sdb (krajowy duszpasterz sportowców).

Organizatorem 23 Ogólnopolskich Igrzysk młodzieży salezjańskiej było SL SALOS z Świętochłowic.

Szczegółowe wyniki na stronie: www.igrzyska2015.pl 

Za: www.salezjanie.pl

Wpisy powiązane

Franciszkanie – Kraków: Nowe definitorium

Zaprzysiężenie nowego ministra prowincjalnego krakowskich franciszkanów

Zjazd zakonnych sekretarzy misyjnych w Pieniężnie