ZAPOWIEDŹ: Zakopane – Dominikańskie rekolekcje dla księży z umiłowanym uczniem

Pod koniec maja już po raz czwarty Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny będzie prowadzić rekolekcje kapłańskie o liturgii w zakopiańskiej Księżówce – domu rekolekcyjnym, który już od przesło stu lat służy polskiemu duchowieństwu.

Tym razem o. Tomasz Grabowski OP wygłosi rekolekcje pt. „Pan widziany oczyma umiłowanego ucznia. Komentarz do wybranych fragmentów Ewangelii wg św. Jana”. Rekolekcjonista skupi się na duchowości kapłańskiej widzianej przez pryzmat Ewangelii umiłowanego ucznia. Jest ona zapisem intymnej drogi Jana, w której rozpoznaje synostwo Boże Chrystusa.

Konferencje będą zarazem komentarzem do wybranych fragmentów Ewangelii, jak i okazją do zastanowienia się nad powołaniem i jego realizacją. Zwyczajowo konferencje będą zawierać nawiązania do eucharystii i sposobu jej przeżywania, a jedna z nich będzie poświęcona duszpasterstwu liturgicznemu.

Rekolekcje odbędą się w dniach 25-28.05.2015 (poniedziałek-czwartek). Udział w rekolekcjach to okazja do modlitwy i wyciszenia, ale także do wypoczynku w dogodnych warunkach, jakie stwarza dom rekolekcyjny i bliskość tatrzańskich szlaków.

Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.liturgia.dominikanie.pl. Kolejna seria rekolekcji kapłańskich o liturgii planowana jest na termin 26-28.11.2015.

mw/fdol.pl

Za: www.dominikanie.pl

Wpisy powiązane

Modernizacja Hospicjum Bonifratrów we Wrocławiu

200 rocz. pobytu F. Chopina w klasztorze w Oborach