Zaproszenie dla wszystkich sióstr i osób konsekrowanych Archidiecezji Wrocławskiej

Drogie Siostry, oraz Osoby będące na drodze rad ewangelicznych. W niedzielę 30 listopada rozpocznie się w Kościele Powszechnym Rok Życia Konsekrowanego – w naszej Archidiecezji uroczystą Eucharystią o godz. 10.00 w Katedrze Wrocławskiej – której będzie przewodniczył J.E. Ks. Bp Andrzej Siemieniewski.

W Roku Życia Konsekrowanego w Naszej Archidiecezji podejmujemy wiele inicjatyw związanych z głębszym przeżyciem tego szczególnego czasu. Jedną z nich jest propozycja sobotniego – Adwentowego Lectio Divina – czyli duchowego przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia poprzez wędrówkę ze Słowem Bożym. Naszej wędrówce będzie towarzyszył ks. dr Adam Łuźniak – Rektor Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu. Spotkania te będą odbywały się w Kaplicy Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety przy ul. Św. Józefa 1/3.

Serdecznie zapraszam wszystkie osoby konsekrowane już w najbliższą sobotę 29 listopada na Adwentowe Lectio Divina o godz. 18.30. Ufam, że ta inicjatywa pomoże nam wszystkim nie tylko dobrze przygotować się do Bożego Narodzenia ale jeszcze bardziej zintegrować się między sobą w przeżywaniu powołania do życia radami ewangelicznymi.

Niniejszym wyrażam głęboką wdzięczność ks. dr Adamowi Łuźniakowi za życzliwą odpowiedź na zaproszenie do prowadzenia spotkań Lectio Divina oraz Wspólnocie Sióstr Elżbietanek za udostępnienie Kaplicy na czas wspólnych spotkań.

Z wyrazami pamięci i szacunku:

O. prof. PWT dr hab. Jacek Kiciński CMF

Wikariusz Biskupi ds. Życia Konsekrowanego

Wpisy powiązane

Ks. Sobolewski: coraz więcej misjonarzy prosi o pomoc w zaspokojeniu podstawowych potrzeb

O paulińskiej posłudze w Polsce i w Europie

Płock: 93. rocznica objawienia się Jezusa Miłosiernego św. s. Faustynie