Michalici: Z takimi ludźmi Polska nigdy nie zginie

Okres Bożego Narodzenia to czas kolędowania. Ten staropolski zwyczaj kultywowany jest w wielu regionach naszej Ojczyzny i poza jej granicami. Doświadczyliśmy tego goszcząc w naszym mieście niezwykłych kolędników z Ukrainy. Jasełka upiększone barwnymi strojami i ubogacone wspaniałymi kolędami mogliśmy podziwiać w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Księży Michalitów oraz w Szkole Podstawowej nr 3 w Markach.

 
Śpiewnym wschodnim akcentem i kolędami w językach łemkowskim, ukraińskim i polskim młodzi aktorzy wręcz oczarowali publiczność. W imieniu społeczności szkolnej słowa uznania i podziękowania z niezwykłą serdecznością wypowiedziała pani dyrektor Ewa Dziwulska: Jesteście dobrymi aktorami, jesteście niewątpliwie najlepszymi uczniami i jestem przekonana, że jesteście wspaniałymi, dobrymi ludźmi. Dziękuję za to wam i waszym nauczycielom. Były też i takie słowa podziękowania: Jeśli są jeszcze tacy ludzie jak wy, to nie ma obawy: Polska nigdy nie zginie!

Skąd byli ci niezwykli kolędnicy? Opowiedzieli o tym sami. Przyjechaliśmy do was z Ukrainy, z miasta Kałusz obwodu iwano-frankowskiego. Dzieci, które będą przed państwem występować są przedstawicielami Kałuskiej organizacji „Młoda Łemkowszczyzna". Przy naszej organizacji działa zespół religijny wokalno-taneczny folklorystyczny „Łemczatko", a także działa szkoła niedzielna, gdzie dzieci uczą się języka polskiego. Razem z nami przyjechali uczniowie kałuskiego liceum nr 10. Dzisiaj zaprezentujemy wam Jasełka w gwarze łemkowskiej, program sylwestrowy zespołu „Łemczatko", a także Jasełka w języku polskim. Serdecznie dziękujemy wszystkim za to, że zaprosiliście nas do siebie, za to, że dzieliliście z nami radość Świąt Bożego Narodzenia. Niech te świąteczne dni będą dla nas wszystkich czasem oczyszczenia duchowego, spokoju, miłości, zjednoczenia wszystkich chrześcijan.
Zgodnie z dobrym zwyczajem wszystkim obecnym życzymy sto lat! Niech żyją nam!

xrsz


Za: www.michalici.pl

Wpisy powiązane

Niepokalanów: XXX Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów

Piknik kapucyński w Stalowej Woli

Dziękczynienie za pontyfikat u franciszkanów w Krakowie