Ósmy noworodek w “Oknie życia” w Krakowie

Już ósme dziecko znaleziono 12 października w "oknie życia" w Krakowie. Dziewczynka jest w dobrym stanie, zawieziono ją do szpitala na badania.

Noworodka znalazły w niedzielę wieczorem siostry ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu, które mieszkają w domu przy ul. Przybyszewskiego 39, gdzie znajduje się "okno życia". Razem z dzieckiem w oknie znalazła się torba z ubrankami. Siostry przekażą ją do ośrodka adopcyjnego, gdzie trafi pozostawiona dziewczynka.

Do tej pory w "oknie życia" znalazło się już siedmioro dzieci – wszystkie trafiły do rodzin adopcyjnych. "Okno życia" powstało w 2006 roku jako miejsce, gdzie matka, która z jakichś powodów nie może zajmować się dzieckiem, a pragnie zachować anonimowość, mogła pozostawić je bez narażania jego życia. Okno otwiera się od zewnątrz, jest w nim zamontowane ogrzewanie i wentylacja. Wewnątrz okna jest miejsce na pozostawienie noworodka. Po otwarciu okna uruchamia się alarm, który wzywa mieszkające w domu siostry nazaretanki. Okno jest oznaczone papieskim herbem Jana Pawła II, logo Caritas i napisem „Okno życia”.

S. Józefina, mieszkająca w domu z "oknem życia", poinformowała, że podobne inicjatywy mają powstać w Warszawie i innych miastach w Polsce.

Siostry nazaretanki Józefina i Cherubina, mieszkające w domu przy ul. Przybyszewskiego 39, gdzie znajduje się „Okno życia” są od lat zaangażowane w obronę życia i pomoc matkom oczekującym potomstwa. Za wieloletnią i pełną poświęcenia pracę na rzecz matek i dzieci potrzebujących pomocy w Domu Samotnej Matki w Krakowie oraz w Domu Matki i Dziecka w Kosocicach siostry Józefina i Cherubina ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu zostały wyróżnione medalem „Bogaci Miłosierdziem”, przyznawanym przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

za: www.niedziela.pl

Wpisy powiązane

Niepokalanów: XXX Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów

Piknik kapucyński w Stalowej Woli

Dziękczynienie za pontyfikat u franciszkanów w Krakowie