Bratysława: Spotkanie zakonników z biskupami

W święto Ofiarowania Pańskiego biskup Bratysławy zaprosił wszystkich zakonników, pracujących w diecezji na wspólne spotkanie z okazji Dnia Życia Konsekrowanego. W diecezji bratysławskiej spotkanie rozpoczęło się o godzinie 17.00 w Katedrze św. Marcina. 

Mszy św. przewodniczył arcybiskup Stanislav Zvolenský, naukę wygłosił biskup pomocniczy Jozef Halko. Medytacja dotyczyła kantyku Symeona „Teraz, o Panie, pozwól odejść swemu słudze…”. Każda osoba konsekrowana powtarza je codziennie w modlitwie przed snem, zwaną kompletą. Choć ten dzień zakończył Rok życia konsekrowanego, to jednak czas życia konsekrowanego jest kontynuowany, jak słusznie zauważył arcybiskup pod koniec Mszy św.

Po Mszy św. udaliśmy się do auli Benedykta XVI, mieszczącej się w seminarium duchownym. Najpierw rozmawialiśmy z ks. Václava Hyppius (redemptorystą), który podsumował zakończony Rok Życia konsekrowanego. Nawiązał do tego również ksiądz arcybiskup Stanislav Zvolensky. Swoje przemówienie zaczął od podsumowania liczby zakonników, pracujących w jego diecezji. Na koniec pomodliliśmy się razem i przenieśliśmy się do sali jadalnej, gdzie rozmawialiśmy przy wspólnym posiłku.

br. Tomáš M.

Za: www.franciszkanie.pl

Wpisy powiązane

Przewodniczący Komisji Episkopatu ds. Misji apeluje o udział w misyjnej Akcji św. Krzysztof – 1 gr za 1 km

Pamięci bohaterskich sióstr nazaretanek z Nowogródka

Z nadzieją – przyszli pątnicy „od paulinów” z krakowskiej Skałki