Łódź: Dzień Jedności Rodziny Salezjańskiej

W dniu 5 listopada Inspektoria pw. św. Stanisława Kostki świętowała Dzień Jedności Rodziny Salezjańskiej. Uroczystość odbyła się w budynkach dzieła salezjańskiego przy ul. Wodnej w Łodzi.

Dzień Jedności Rodziny Salezjańskiej to spotkanie wszystkich grup prowadzonych przez salezjanów oraz wszystkich gałęzi Rodziny Salezjańskiej, podczas którego dzielą się one radością życia w charyzmacie św. Jana Bosko. Okazją do tego spotkania były imieniny przełożonego inspektorii warszawskiej ks. Sławomira Łubiana.

Dzień Jedności rozpoczął się od Mszy św., sprawowanej w kościele Wspomożycielki Wiernych, której przewodniczył Solenizant. Wraz z nim koncelebrowało ją 57 salezjanów z całej inspektorii. Kazanie wygłosił wikariusz inspektora ks. Andrzej Wujek.

Po Mszy, w auli szkolnej, przybyłe delegacje składały życzenia ks. inspektorowi. Wśród nich były Siostry Salezjanki z siostrą inspektorką Teresą Czekała, klerycy z seminariów salezjańskich w Lądzie i Krakowie, nowicjusze z Woźniakowa, przedstawiciele szkół, oratoriów, ośrodków młodzieżowych, parafii i wszystkich dzieł, które w inspektorii warszawskiej żyją duchem Księdza Bosko.

Tradycja świętowania tego dnia sięga czasów Księdza Bosko. W dniu imienin gromadzili się wokół niego salezjanie, współpracownicy i byli wychowankowie, by cieszyć się, iż w osobie Księdza Bosko mogą doświadczyć ojcowskiej miłości samego Boga. Ojcostwo, które uosabia przełożony, jest wyjątkowym darem dla wspólnoty. Wokół ojca gromadzi się rodzina i jest przez niego odpowiednio kierowana. Wspólnota, która staje się rodziną, doświadcza szczególnego wymiaru jedności. A taką właśnie wspólnotą chce być Rodzina Salezjańska.

Za: www.salezjanie.pl

Wpisy powiązane

Franciszkanie – prowincja krakowska: Zwyczajna kapituła prowincjalna rozpoczęta

Konferencja Prowincjalna Prowincji Polskiej Zakonu Bonifratrów

Należała do wolontariatu misyjnego Salwatorianów. Helenka bliżej ołtarzy