Bracia Mniejsi: Spotkanie Konferencji Północnosłowiańskiej w Rzymie

Dnia 10 grudnia br. odbyło się w Kurii Generalnej w Rzymie posiedzenie Konferencji Północnosłowiańskiej Zakonu Braci Mniejszych, w którym brał udział definitor generalny na kraje słowiańskie o. Ivan Sesar. Z prowincjałami spotkał się także Minister Generalny o. Michael A. Perry, który został zaproszony przez Prowincjałów na spotkanie uczestników Światowych Dni Młodzieży w Krakowie z Ministrami Generalnymi trzech gałęzi Zakonu Braci Mniejszych. Spotkanie jest planowane na dzień 27. lipca 2016 roku.

Zebrani ministrowie prowincjalni zajęli się, oprócz omówienia spraw bieżących i planów związanych z obchodem Roku Miłosierdzia, wyborem odpowiedzialnych, na poziomie Konferencji, za sekretariaty formacji i studiów oraz misji i ewangelizacji, jak również za animacje SPOS (Sprawiedliwości, Pokoju i Ochrony Stworzeń).

O. Filemon Janka zaprosił wszystkich zebranych, a także Ojca Generała i definitora generalnego, na obchody 25-lecia istnienia Prowincji św. Franciszka z Asyżu, najmłodszej franciszkańskiej prowincji w Polsce, które odbędą się 19 marca 2016 r. w Poznaniu. Ministrowie w trakcie pobytu w Rzymie nawiedzili Bazylikę św. Piotra i przeszli przez Święte Drzwi, aby zyskać odpust w Roku Miłosierdzia.

Za: www.franciszkanie.com

Wpisy powiązane

Sercanie: Fr. Carlos Luis Suárez Codorniú ponownie wybrany

Zaprezentowano “Salezjański Kalendarz Hagiograficzny”

Ekwador: wiertarka stomatologiczna i smartfon w służbie Bożej