Watykan: nowy podsekretarz dykasterii zakonnej

Ojciec Święty mianował ojca Aitora Jiméneza Echave, klaretyna (CMF), dotychczas urzędnika tej instytucji kurialnej, podsekretarzem Dykasterii do spraw Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

O. Jiménez Echave urodził się 29 grudnia 1962 r. w Luchana-Baracaldo (Hiszpania). Złożył wieczystą profesję zakonną w Zgromadzeniu Misjonarzy Synów Niepokalanego Serca Błogosławionej Maryi Dziewicy, 13 września 1987 r. i został wyświęcony na kapłana 30 kwietnia 1989 r. Jest doktorem nauk humanistycznych. Posiada tytuł doktora obydwu praw oraz doktora teologii życia konsekrowanego Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego w Rzymie (Włochy). Posiada kilka dyplomów, w tym jeden z prawa kanonicznego Kościołów Wschodnich. Od 2006 r. jest urzędnikiem Dykasterii ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego.

Do właściwości tej dykasterii należy krzewienie, ożywianie i regulowanie praktyki rad ewangelicznych, przeżywanych w zatwierdzonych formach życia konsekrowanego, a także w odniesieniu do życia i działalności stowarzyszeń życia apostolskiego w całym Kościele łacińskim.

st/KAI

Wpisy powiązane

Unia Europejskich Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonnych spotkała się w Czechach

Rzymskie obchody setnej rocznicy narodzin dla nieba św. Józefa Sebastiana Pelczara

Watykan: 80 lat kończy kard. Luis Francisco Ladaria Ferrer, SJ